TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir sorusuna karşılık verilebilecek en kısa tanım, SGK’lı kişilerin sağlık hizmetlerinden daha kapsamlı ve uygun fiyatlarla yararlanabilmesi için oluşturulan bir sağlık sigortasıdır şeklinde olabilir. Sosyal Güvenlik Kurumunun karşılamadığı veya ücret limitlerini aşan tedavi giderleri, tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde en avantajlı şekilde giderilebiliyor. Bu açıdan devlet destekli bir sağlık sigortası olan tamamlayıcı sağlık sigortası, ayakta ve yatarak tedavi imkanları ile sağlık hizmetlerinden daha işlevsel bir şekilde yararlanmanıza olanak yaratıyor. Aynı zamanda uygun fiyatlarla ekonomik açıdan da bütçenize dost bir hizmet alabilmenizin önünü açıyor.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamındaki Hizmetler 

Tamamlayıcı sağlık sigortası, yılda 9/10 kez (sigorta şirketine göre değişebilen)muayeneye gidebilmenizi sağlar. Ufak hastalıklar için rutin kontrollerde ya da daha ağır hastalık kontrolleri için rahatlıkla muayene olabilirsiniz. Devamında ücretsiz olarak tahlil ve laboratuvar hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Yatarak tedavi imkanlarında da ameliyat, oda-yemek, refakatçi, ilaç tedavisi, yoğun bakım ve doktor takibi gibi hastanede yatarak alabileceğiniz sağlık hizmetleri de oldukça geniştir. Tüm bu tedavi masrafları, sigorta kapsamındadır. Cebinizden para çıkmadan sigorta şirketiniz masrafları karşılar ve hastaneye yatmanız gereken bir hastalığınız ortaya çıkarsa hem bütçenizi hem sağlığınız güvence altına olur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasının Avantajları

SGK’nın belirli kısmını ödediği ama buna rağmen tedavi harcamalarının sınırı geçen tutarları, sigorta tarafından ödenerek hem ekonomik açıdan bütçenize yardımcı oluyor hem de sağlık hizmeti alırken kendinizi sınırlandırma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor.

Tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlardan bir diğeri ise ciddi sağlık problemlerinde kendini gösteriyor. Daha uzun ve ciddi bir tedavi süreci ile karşı karşıya kaldığınızda konaklama ve benzeri olan uygulamalar da sigorta tarafından karşılanıyor. Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketlerinin istediği prim ücretleri, sigorta yaptırmak isteyen kişilerin yaş grubu, sağlık durumu ve istediği güvencelerin limitlerine göre farklı şekillerde oluşturulma ve dilediğiniz gibi belirleme imkanını size sunuyor.

Neden Tamamlayıcı Sağlık Sigortası?

  • Geniş kapsamlı anlaşmalı kurum ağı ile ihtiyacınız olan her an prestijli özel hastaneler ve diğer özel sağlık kurumlarında hiçbir ek ücret* ödemeden muayene ve tedavi olabilirsiniz.
  • Cigna ile anlaşması olmayıp Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşması olan özel sağlık kuruluşlarında Yatarak Tedavi Teminatı kapsamında alınan hizmetler için yaptığınız ödemeler, ilgili evrakların Cigna’ya iletilmesi durumunda poliçe özel şartları ve limitleriniz dahilinde değerlendirilir.
  • Yatarak ve Ayakta Tedavi Teminatı ile hastalık ve/veya kaza hallerinde tanı ve tedavi süreçlerinde maddi güvence sağlar.
  • Poliçenizi 3 yıl boyunca kesintisiz yenilerseniz, yapılacak risk değerlendirmesinin sonucuna göre ömür boyu yenileme garantisi hakkı kazanabilirsiniz.
  • İlk kez Cigna Tamamlayıcı Sağlık Sigortası'na sahip olanlara %10 hoş geldin indirimi fırsatı sunar.
  • Aile üyelerinizle birlikte poliçe sahibi olmanız halinde %10 aile indiriminden faydalanabilirsiniz.
  • Tamamlayıcı Yaşam Paketi ile Check-up, Diş ve Göz Sağlığı, Online Doktor, Online Psikolog, Online Diyetisyen ve Acil Kara Ambulansı hizmetlerinden de ücretsiz yararlanabilirsiniz.
  • Ödenen sigorta primlerini, gelir vergisi beyannamesi veya ücret bordrosunda gider göstererek limitler dahilinde %40’a kadar vergi avantajından faydalanabilirsiniz.

* Genel Sağlık Sigortası kapsamındaki muayene işlemlerinde sigortalı tarafından ödenmesi zorunlu olan ve devlete ödenen katkı payı tutarı hariçtir.

TOP